Az sermayeli işler nelerdir? Az parayla yatırım yapmak

Az sermayeli işler

Az sermayeli işler nelerdir? Az parayla yatırım yapmak

Az sermayeli işler

Girişimci olmak isteyenlerin en büyük sıkıntısı sermaye olduğundan ilk arayışa az sermayeli işler nelerdir sorusu gelmektedir. Bu yazımızda günümüzde az sermayeli işler hakkında bilgiler vererek az para ile yapılacak işler ile yüksek kazanç elde edebileceğiniz işleri anlatacağız.

Küçük sermaye ile ne iş yapabilirim?

Korku Evi Açmak;

az sermayeli işler arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların stresli ve yoğun- tempolu iş hayatından dolayı kendilerini deşarj etmek istemektedirler. Bu korku evleri insanlar için tamda bu konuya hizmet etmektedir. İnsanların talebi bu iş kolunu cazip hale getirmektedir. Bu iş kolundaki masraflara gelince asıl maliyetin korku evi için alınacak oyun ve makinalardır ve bu da yaklaşık olarak 20-25 bin arasında değişmektedir. Kendi bir mülkünüz yoksa buna kira masrafını da ekleyin ve il kurulumda yaklaşık 30 bin gibi bir ücret gerekmektedir. Kazanç kısmına geldiğimizde ise ortalama 20TL den bilet satsanız ve insan bu evde yarım saat geçirse ortalama günde 100 kişiyi içeri alsanız günlük 2 bin lira kazanırsınız bu da bu işi 2 ay gibi bir sürede az parayla yatırım yaptığınız sermayenizi amorti edebilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi:

Son dönemlerde insanların organik sebze ve meyveye yönelmesi yetiştiricilerin kimyasal olmayan gübre kullanmasını zorunlu kılmıştır. Bu işi için yaklaşık olarak 100 bin solucan alacaksanız 30 metre karelik bir alana ihtiyacınız bulunmaktadır. İlk başlangıçta ortalama 5 bin lira ile bu işe girilebilir ve buda az sermayeli işler arasında çok iyi bir rakamdır. Bu işte kar solucanların 3 ayda bir sayılarını 2 katına çıkarmasıdır. Kar stratejisini solucan sayısını artırarak kar elde edebilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak:

Bu işi de aynı solucan gübresi üretimi işi gibi düşünmeniz gerekmektedir. Burada bu işe girmek istiyorsanız 50 metre kareden büyük kapalı bir alana ihtiyacınız bulunmaktadır.  Bu iş içinde ortalama 5-7 bin lira arasında bir sermayeniz olması gerekmektedir. Bu işte kar elde etmeye 3 ay gibi bir sürede başlayabilirsiniz. Önemli bir nokta mantar cinsini iyi belirlemeniz gerekmektedir. Şu anda rağbet istiridye mantarınadır.

Bu yazımızda az sermayeli işler ve küçük sermaye ile ne iş yapabilirim sorularına cevap vermeye çalıştık. Sorularız varsa lütfen yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin.

Bu yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz;

Taksi Plakası Kiralama, İstanbul Taksi Plaka Fiyatları

Uber Taksi Nedir? Uber Aylık Kazanç? Uber Ne Kadar Kazandırıyor?

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir