Cafe açma maliyeti nedir? Cafe açmak karlımıdır? Şartları Nelerdir?

Cafe açma maliyeti

Cafe açma maliyeti nedir? Cafe açmak karlımıdır?

Yeni iş kurmak isteyenler için aklına cafe açma maliyeti nedir ve cafe açmak karlımıdır soruları takılmaktadır. Bu soruların cevamı yazımızın devamındadır.

Cafe açmak bir çok insanın hayalini süslemektedir. Bunun sebebi cafe ortamlarının sıcaklığı müşterilerle iyi bir ilişki kurulması gibi etkenlerdir. Günümüzde cafelerin sayısı giderek artmaktadır. Her gün çok farklı konseptler de bir çok cafe açılmaktadır. Kahve dükkanları kitap kafeler atölye cafeler gibi farklı farklı konseptler de cafeler vardır. Diğer işyerleri açmak gibi cafe açmanın da kendine göre bir takım süreçleri vardır. Planlı bir şekilde bu süreçleri tasarlayanlar işlerini daha çabuk halledeceklerdir.

Cafe açmamın şartları nelerdir?

İşyeri açılacağı zaman mutlaka işyeri sahibinden birtakım evraklar istenir. Bu evraklar açacağınız yerin türüne büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Cafe açmak için öncelikle lazım olan evraklar şunlardır: İkametgah evrağı, Başvuru dilekçesi, İşe başlama tutanağı evrağının doldurulması, İmza beyannamesi ve Muhtarlık veya noter tarafından onaylanmış nüfus cüzdanı fotokopiniz.
Tabi kahvenizin mali işlerini idare edecek bir muhasebeci ile önceden anlaşıp bu işlerin takip edilmesinin sağlanmasıdır. Yiyecek içecek türleri belirlerken de bu iş yerinizi hangi belediyede açacaksanız onlardan gerekli izinleri alıp buna göre bir konsept yapmalısınız.

Cafe açmak karlımıdır?

İşyeri açmaktaki en önemli sebep maddi gelir elde etmektir. Cafeden elde edeceğiniz kazanç açtığınız işyerinin semtine göre büyüklüğüne göre satacağınız yiyecek içecek türüne göre ve bu semtte ki müşteri kitlesine göre değişiklik göstermektedir. Küçük çaplı bir cafede yiyecek ve içecek satışından elde edilecek aylık kazanç ortalama dört ile yedi bin tl arasındadır. Daha büyük çaplı işletmelerde ise evde edeceğiniz kazanç ortalama  30000 civarındadır.

Cafe açarak nasıl kar sağlanır?

Hepinizi açtıktan sonra yapacağınız en önemli adım iyi bir reklamdır. Ve bu reklamın yapımında doğru kanallar tercih edilmelidir. Son zamanlarda sosyal medya üzerinden de işletmeler reklam yapabilmektedir. Özellikle takipçi sayısı fazla olan kişilere belli bir ücret karşılığında reklamlarını yaptırırlar. Sizde sosyal medyada kendi sayfanızda cafenizdeki her yeniliğin ve değişikliğin reklamını yapıp paylaşabilirsiniz.

Cafe açmak zormudur?

Her işletme açıldıktan sonra sahibini bekleyen riskli durumlar bulunmaktadır. Planlaması düzgün bir şekilde yapılmayan cafelerde aksaklıklar yaşanmaya başlayabilir ve bu durum bazen cafenizin batmasına sebep olabilir. Özellikle açacağını semtteki müşteri kitlesinin maddi durumları göz önünde bulundurarak onlara hitap eden ürünler satılmalıdır. Onlara göre tasarlanmış cafelerde müşterilerin ilgisini çekmek işletme sahibine avantaj sağlamaktadır.
Sizin de cafe açmakla alakalı sormak istediğiniz sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmına yazmayı unutmayın.
Bu yazılarımızı da okumadan geçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir