Taksi Plakası Kiralama, İstanbul Taksi Plaka Fiyatları

Taksi Plakası Kiralama - İstanbul Taksi Plaka Fiyatları

Taksi Plakası Kiralamak İstiyorum, İstanbul Taksi Plaka Fiyatları

Taksi Plakası Kiralama

Ticari taksi plaka sahipleri aylık kira geliri kazanmak için taksi plakası kiralama işine girmektedirler. Plaka sahipleri hiçbir işleme karışmazlar. Genellikle galerilere veya taksi duraklarını aracı olarak tutarlar ve taksi plakası kiralama işini bunlar yaparlar. Taksi çalıştırmak isteyenler eğer aracı varsa sadece plaka kirası için anlaşır, eğer aracı yoksa galericilerde hazır ticari plakalı araçları kiralayabilmektedirler.

Aracınız varsa bunu ticari taksi plakası kiralama ile çalıştırmak istiyorsanız İstanbul gibi bir yerde aylık yaklaşık 7 bin TL civarında bir kira ödeyeceğinizi bilmenizi isteriz. Bu kiraya ait vergiyi plaka sahibi yılsonunda gelir vergisi beyannamesi düzenleyerek vergi dairesine vermektedir.

Taksi plakası kiralamak konusunda en çok kar edenler galerici ve taksi durağında bu işe aracılık edenlerdir. Hiçbir işe karışmadan, hiçbir zorluk çekmeden oturdukları yerden komisyonlarını alarak para kazanmaktadırlar. Ancak taksi plakası kiralayan taksi şoförleri, bütün çileyi çekmekte buna karşılık pastan en az payı alan en az kar eden kişilerdir.

Taksi plakası kiralayan bir kişi bu işten kar elde edebilmesi için şu hesabı kafasında yapması gerekmektedir. Örnek olarak İstanbul’da bir taksi plakası kiraladınız ve öğleden önce çalıştınız kazancınızdan 150TL sini plaka kirası için, 50TL’sini gaz/dizel için 30TL Sigorta ve 20TL si de diğer masraflar olmak üzere yaklaşık 250TL’sini ayırması lazım. Bunun dışındaki kazancından yakıt masrafını düştükten sonra ne kadar çalışırsa o kadar kar elde etmiş olacaktır. Günün 24 saati aktif olarak çalışan bir ticari taksinin ortalama cirosu 15 bin TL civarındadır.

İstanbul Taksi Plaka Fiyatları

Ticari taksi plakaları gerek kendiniz satın alıp işletin gerekse satın alıp başkalarına kiraya vermek günümüzde en iyi kar getirisi olan işlerden biridir. Ticari taksi plaka ücretlerinin en yüksek olduğu il İstanbul’dur. Şu anda 2. el İstanbul taksi plaka fiyatları yaklaşık olarak 1,5 Milyon TL’den başlamaktadır.  Kiralık içinde 7 bin TL’dir.

İstanbul taksi plaka fiyatları çok yüksektir. Bu kadar ücreti buna verene kadar bir işletme kurar bundan daha fazla kazanabilirim diyebilirsiniz. Böyle bir durumda iş yerinizin sürekliliğini getirebilir misiniz? Her hangi bir olumsuz bir durumda bu işletmeye yatırdığınız sermayeyi batırabilme gibi risklerin olduğunu bilmek gerekir. Ancak taksi plakası satın alarak, şoför bile olmadan taksi plaka kiralama işi yapıp bütün sorumluluğu bir galericiye verebilirsiniz. Böylelikle sıfır riskle bir yatırım yapma imkânınız olacaktır.

Bu yazımızdaki amacımız siz değerli okurlarımıza; taksi plakası kiralamak ve İstanbul taksi plaka fiyatları ile ilgili bilgiler vermektir. Yazımızın dışında konu ile ilgili sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Taksi plakası kiralamak istiyorum ancak bu iş beni aşar diyorsanız, bu yazımız dışında Uber Taksi Nedir? Uber Aylık Kazanç? Uber Ne Kadar Kazandırıyor? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

5 Comments

 • İsmet atılgan

  (8 Eylül 2018 - 17:34)

  İstanbulda taksi plakası kiralamak istiyorum. 05533478234

 • Fikri Çaşışkan

  (11 Eylül 2018 - 13:48)

  Taksi plakası kiralamak istiyorum. İstanbulda taksi şöförü olmak istiyorum. 05428528964

 • Selam nasılsınız,ben şehruz irandan urmia şehrindenim.acaba benim oraya gelip taksi plakası kiralama imkanı varmi?

 • Yasin türkmen

  (26 Eylül 2018 - 20:11)

  Bende bu işe girmek istiyorum taksi plaka kiralama yapan yerler varsa bana yardımcı olsun

 • Abiler o iş öyle göründüğü gibi hiç değil güzel hesaplar yapılmış edilmiş ama sadece göz boyamislar burda ben 2 sene yaptım kiralama işini 4 tane aracım vardı inanmiycaksiniz belki de ama ben tam 500 bin lira batak verdin kiralık işinde hiç bulasmayin kiralık işine pişman olursunuz yazık olur emeğinize paraniza burda parayı kazanan tek kişi plakayı size kiraya veren kişi siz sadece hamballigini yaparsınız başka bişey değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir