Yurtdışında Hangi Ülkede Çalışılır – En Çok Bu Ülkeler Tercih Ediliyor

Yurtdışında Hangi Ülkede Çalışılır

Yurtdışında Hangi Ülkede Çalışılır – En Çok Bu Ülkeler Tercih Ediliyor

Bu yıl yaklaşık 30.000’e yakın çalışan personelle alakalı bir anket yapıldı. Bu anketin konusu yurtdışında hangi ülkede çalışılır üzerineydi. Bu ankete göre ekonomik kriter açısından maaşlar bireylerin kariyer gelişimleri seçilen ülkenin içinde bulunduğu yerel ekonomisi kişinin sosyal yaşamı çocuklarının eğitim masrafları gibi bir çok kriterle ilgili bilgilere ulaşıldı. Bütün Sorulan bu soruların ortalamasına göre ortaya çıkan neticeye göre yaşamak için ve özellikle de çalışmak için en çok tercih edilen ülkeler Singapur, Yeni Zelanda ve Norveçtir.

Bunun haricinde yurtdışında hangi ülkede çalışılır tercih edilen diğer ülkeler şunlardır:

Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışmak

Birleşik arap Emirlikleri nde bir çok başlıkta çalışmak buranın sağladığı ekonomik şartlar sebebiyle oldukça cezbedicidir. Yapılan anketler neticesinde Avrupa’da Ve Asya’da çalışan personelin neredeyse %75’i ekonomik şartlar açısından kendi ülkelerinde çalışmaktansa özellikle petrol açısından çok zengin olan birleşik arap Emirlikleri nde yaşamayı tercih etmektedirler.

Bu yazılarımızı mutlaka inceleyin;

Katar’da Çalışmak, Katar’da Yaşam, Katar Hakkında

Dubai’de Çalışmak İstiyorum – Dubai’de Maaşlar

Avusturya’da çalışmak

Yapılan anketlere göre Avusturya’nın ekonomisi ya da aile uygunluğu oldukça iyidir. Burada yaşamanın ya da çalışmanın getirdiği tek dezavantaj nüfusun Avusturya’da yüksek olması sebebiyle yaş ortalaması dan dolayı sosyal hayatın ülkede çok zayıf olmasıdır.

İsveç’te Çalışmak

Yapılan anketler neticesinde Norveç ve hollanda’nın yanında İsveç’te yaşamak ve çalışmak için özellikle tercih edilen Avrupa ülkelerindendir.Fakat sıralamada son yapılan ankete göre bu yıl yerine hollanda’ya kaptırmıştır.

Avustralyada çalışmak

Yapılan anketlere göre insanlar genellikle Avusturalya zengin yatırımlar güneşli gün sayısının fazla olması ve iş bakımından çok seçeneği barındırması sebebiyle seçmektedir. Yapılan anketlerde %34 lük kısım buradaki sosyal hayat övmüştür. %70 beşlik kısım ise ankete katılanların %60 dördüne göre buranın kültürüne kolay bir şekilde alıştıklarını vurgulamaktadır.

Kanada’da çalışmak

Kanada’da yaşayan ve çalışan katılımcılar anket sonuçlarına göre buradaki evlerinin güvenli olduğunu istikrarlı ve sosyal bir hayat sürdürdüklerini belirtmiştir. Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada vatandaşlarına çok iyi bir şekilde karşılamakta & çok tolerans gösteren bir ülke olarak seçilmiştir. Ankettekilerin neredeyse %76’sı kendi ülkelerinde göremedikleri açık fikirli diye bu ülkede görebildiklerini vurgulamışlardır.

Hollanda’da çalışmak

Yapılan anketler neticesinde Hollanda bir aile için en uygun şartları taşıyan ülke seçilmiştir.
Buradaki çalışanların neredeyse %72’si çocuklarının eğitimi sebebiyle Hollandayı %76’sı ise sağlık sebebiyle Hollanda’yı seçtiklerini vurgulamıştır. Hollanda’da yaşamak veya çalışmak istiyorsanız bu yazılarımız mutlaka inceleyin;

 Hollanda’da Çalışmak – Türkler İçin Yeni İş Fırsatları

Hollanda’da Yaşam Türkler İçin Nasıldır? Hollanda’da Yaşamak

Almanya’da çalışmak

Almanya aile kavramı ve ekonomi konusunda sıralamada üçüncü ve beşinciliği kimseye kaptırmamıştır. Yaşam deneyimi bakımından ise Almanya geçen yıla göre büyük bir ilerleme kaydetmiş ve dördüncü sıraya yükselmiştir.

Yeni Zelanda’da çalışmak

Yapılan anketler neticesinde burada çalışanların neredeyse %58’e yeni Zelanda’yı seçmekteki amaçlarının yaşam standartlarını yükseltmek olduğunu söylemişlerdir.

Norveç’te çalışmak

Anket sonuçları neticesinde Norveç konum itibari ile oldukça istikrarlı ve yüksektir. Komik bakımdan da ikinci sırada yer almaktadır. Yaşam deneyimine göre ise altıncı aylık liderlerine göreyse dördüncü sıradadır.

Singapur’da çalışmak

Singapur bahçeler şehir olarak bilinmektedir. Son üç yıldır yapılan anketlere göre yaşam koşulları açısından yurtdışında çalışabilecek lokasyonu en iyi ülke seçilmiştir. Eğitim açısından Singapur’u mükemmel seviyede nitelendirmişlerdir. Anket neticelerine göre neredeyse %64 lük kısım bu ülkeye taşındıktan sonra ekonomik açıdan yaşam kalitelerinin yükseldiğini vurgulamıştır.

Soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazmayı unutmayın.

1 Comment

 • Mustafa İlhan

  (9 Aralık 2018 - 02:47)

  Sayın Şirket Yetkilisi Merhaba;

  Bana uygun iş olan her ülkede çalışabilirim.

  34 yıllık mobilya üretim imalat montaj operatörlük ve yönetim tecrübem var.
  Autocad kullanıyorum.
  18 yıl yöneticilik yaptım.
  Yurtdışı tecrübem var.
  Zorla mücadele etmeyi severim.
  Birinci önceliğim kendi mesleğimle ilgili bir alan.
  Öyle bir pozizsyon yoksa farklı bir alanda da çalışabilirim.
  İhtiyaç olması durumunda değerlendirme yapıp benimle irtibat kurmanızı rica ederim.

  İyi Çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir